USŁUGA SKANOWANIA 3D

Dysponujemy wysokiej klasy certyfikowanym skanerem optycznym ATOS Compact Scan. To urządzenie, które zapewnia wysoką precyzję pomiaru całej powierzchni elementu nawet o bardzo skomplikowanym kształcie. Dzięki technologii niebieskiego światła LED skanowanie jest możliwe również w trudnych warunkach oświetleniowych (np. na hali produkcyjnej). Skaner jest mobilny, co pozwala nam świadczyć usługę nie tylko w naszej siedzibie, ale również u klienta.

INŻYNIERIA ODWROTNA

Wysokiej rozdzielczości dane zebrane przy użyciu skanera mogą być wykorzystane do skonstruowania cyfrowego modelu 3D, powierzchni i symulacji CAD przydatnych do produkcji zamiennika lub zaprojektowania nowego produktu. Mają też zastosowanie do porównania obiektów lub zapewnienia kompatybilności z własnymi produktami.

skanowanie 3D - 3D scanning - 3D skenovanie

Jakie są inne możliwości wykorzystania skanowania 3D?

  • Inspekcja 3D i kontrola jakości – porównanie zeskanowanego obiektu z zaprojektowanym modelem pozwala dokonać gruntownej oceny geometrii oraz jej zgodności z założeniami. Barwna mapa odchyłek jest wygodnym narzędziem wykorzystywanym w tym celu.
  • Tworzenie dokumentacji 3D – rysunków technicznych, modeli CAD, chmury punktów, raportów pomiarowych.
  • Projektowanie 3D – wprowadzanie modyfikacji do skanów i projektowanie dodatkowych części pasujących do modelu.
  • Szybkie prototypowanie – sprawne i jednocześnie tanie budowanie prototypów wytwarzanych przy użyciu techniki druku 3D na podstawie danych uzyskanych dzięki skanowaniu.

Certyfikaty VDI potwierdzające jakość skanera ATOS