USŁUGA SKANOWANIA 3D

Dysponujemy wysokiej klasy certyfikowanym skanerem optycznym ATOS Compact Scan. To urządzenie, które zapewnia wysoką precyzję pomiaru całej powierzchni elementu nawet o bardzo skomplikowanym kształcie. Dzięki technologii niebieskiego światła LED skanowanie jest możliwe również w trudnych warunkach oświetleniowych (np. na hali produkcyjnej). Skaner jest mobilny, co pozwala nam świadczyć usługę nie tylko w naszej siedzibie, ale również u klienta.

INŻYNIERIA ODWROTNA

Wysokiej rozdzielczości dane zebrane przy użyciu skanera mogą być wykorzystane do skonstruowania cyfrowego modelu 3D, powierzchni i symulacji CAD przydatnych do produkcji zamiennika lub zaprojektowania nowego produktu. Mają też zastosowanie do porównania obiektów lub zapewnienia kompatybilności z własnymi produktami.

skanowanie 3D - 3D scanning - 3D skenovanie

Jakie są inne możliwości wykorzystania skanowania 3D?

  • Inspekcja 3D i kontrola jakości – porównanie zeskanowanego obiektu z zaprojektowanym modelem pozwala dokonać gruntownej oceny geometrii oraz jej zgodności z założeniami. Barwna mapa odchyłek jest wygodnym narzędziem wykorzystywanym w tym celu.
  • Tworzenie dokumentacji 3D – rysunków technicznych, modeli CAD, chmury punktów, raportów pomiarowych.
  • Projektowanie 3D – wprowadzanie modyfikacji do skanów i projektowanie dodatkowych części pasujących do modelu.
  • Szybkie prototypowanie – sprawne i jednocześnie tanie budowanie prototypów wytwarzanych przy użyciu techniki druku 3D na podstawie danych uzyskanych dzięki skanowaniu.

Certyfikaty VDI potwierdzające jakość skanera ATOS

Jako profesjonaliści w swojej dziedzinie wykonujemy różne zlecenia dla klientów indywidualnych i firm, działających w branży przemysłowej. Nasza oferta obejmuje usługi skanowania 3D dla wszystkich, którzy cenią sobie wysoką jakość, nowoczesne technologie oraz uzyskiwanie oczekiwanych rezultatów.

Skanowanie obiektów 3D – zastosowanie

Kiedy i dlaczego tego rodzaju działanie okazać się może kluczowe w branży produkcyjnej? 3D scanning to metoda czytania przedmiotów o różnych formach i kształtach, niejednokrotnie bardzo skomplikowanych. Pozwala ona uzyskać weryfikację kształtu, wymiaru, tolerancji i poprawności konstrukcji, jak również stworzyć wirtualny model poprzez odtworzenie rzeczywistej geometrii skanowanego przedmiotu.

Takie działanie jest przydatne wówczas, gdy klient nie dysponuje wglądem w dokumentację przedmiotu, lub jest ona niekompletna. Usługi inżynierii odwrotnej, które świadczymy, to szansa na jej odtworzenie w najdrobniejszym szczególe. Skanowanie obiektów 3D daje także możliwość przygotowania nowego, lepszego projektu, a tym samym stworzenia produktu, który w większym stopniu spełni oczekiwania klientów.

Na jakim sprzęcie pracujemy?

Dbając o precyzję, w pracy wykorzystujemy najwyższej klasy, certyfikowany sprzęt, który pozwala uzyskać miarodajne pomiary i świetne rezultaty. W taki sposób przygotowany skan 3D spełnia standardy pozwalające na optymalizację pracy i poprawę jakości produktów. Optyczny, mobilny skaner stworzony w oparciu o technologię niebieskiego światła LED można wykorzystywać w różnych miejscach i warunkach – również tych trudnych pod względem dostępu do światła. W tak zaprojektowanych usługach skanowania 3D eliminuje się ryzyko błędu, a zdecydowanie podnosi szansę na pozyskanie szczegółowych danych, które na późniejszym etapie można wykorzystać w produkcji.

Dla kogo realizujemy zamówienia na skan 3D?

Ze względu na szerokie spektrum wykorzystania wysokiej jakości trójwymiarowych skanów, naszą ofertę kierujemy do różnorodnego grona klientów. Są to zarówno firmy, wielkie koncerny, jak i klienci indywidualni, którzy chcą:

  • przy użyciu 3D scanningu szybko i dokładnie wykonać prototyp produktu;
  • przygotować szczegółową dokumentację obiektu;
  • uzupełnić projekt o zmiany poprawiające funkcjonalności narzędzi, sprzętów, komponentów i in.;
  • z wykorzystaniem usług inżynierii odwrotnej dokonać kontroli jakości;
  • zdiagnozować skanowany produkt.

Zachęcamy do skorzystania z profesjonalnego i precyzyjnego skanowania obiektów 3D. Nasze usługi dostosowujemy do potrzeb i oczekiwań klientów. Gwarantujemy wysoką jakość skanu 3D bez względu na jego przeznaczenie.